Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Kelly Cox

Kelly Cox

PRINCIPAL
Kristy Brady

Kristy Brady

ASSISTANT PRINCIPAL
Allyson Dubuque

Allyson Dubuque

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Michelle Myers

Michelle Myers

OFFICE ASSISTANT IV
Caroline Narvaez

Caroline Narvaez

REGISTRAR
Rosanne Petersen

Rosanne Petersen

OFFICE ASSISTANT II
Aran Redding

Aran Redding

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Rafael Dongon

Rafael Dongon

ACADEMY LEARNING CENTER
Heidi Elvidge

Heidi Elvidge

PSYCHOLOGIST
Sarah Glosier

Sarah Glosier

SPEECH PATHOLOGIST
Brad Harvey

Brad Harvey

CAMPUS SUPERVISOR
Rena Jan

Rena Jan

COUNSELOR
Taylor Jensen

Taylor Jensen

RESOURCE ROOM TEACHER
Laura Knapp

Laura Knapp

RESOURCE ROOM TEACHER
David Kong

David Kong

COUNSELOR
Teryn Larue

Teryn Larue

SPEECH PATHOLOGIST
Kia Mc Cann

Kia Mc Cann

RESOURCE ROOM TEACHER
James Murai

James Murai

COUNSELOR
Susanne Pope

Susanne Pope

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Robert Sanborn

Robert Sanborn

RESOURCE ROOM TEACHER
Allison Schrader

Allison Schrader

SOCIAL WORKER/MID
Molly Soloway

Molly Soloway

ACADEMIC COACH
Julie Zamudio

Julie Zamudio

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Laura Van Dyke

Laura Van Dyke

NURSE

Teachers

Esteban Acosta

Esteban Acosta

PE/HEALTH
Michelle Arakaki

Michelle Arakaki

MATH TEACHER
Dax Balzer

Dax Balzer

SCIENCE TEACHER, COMPUTER/SECONDARY
Amy Borlaug

Amy Borlaug

SCIENCE TEACHER
Margaret Bruening

Margaret Bruening

PE/HEALTH
Troy Bussanich

Troy Bussanich

PE
Evelyn Campos Zelada

Evelyn Campos Zelada

BILINGUAL FACILITATOR I
Ghislaine Castle

Ghislaine Castle

ALTERNATIVE SCHOOL
Robert Centis

Robert Centis

LANGUAGE ARTS, SOCIAL STUDIES
Teresa Chan

Teresa Chan

PE/HEALTH
Julie Clay

Julie Clay

SCIENCE TEACHER
Jamie Cooper

Jamie Cooper

MATH TEACHER, SECONDARY TEACHER
Cynthia Dizon

Cynthia Dizon

MATH TEACHER
Rafael Dongon

Rafael Dongon

ACADEMY LEARNING CENTER
Karen Dudley

Karen Dudley

SPANISH
Aaron Eriksson

Aaron Eriksson

COMPUTER/SECONDARY, SECONDARY TEACHER
Ann Ezell

Ann Ezell

GRADE 6
Brian Foren

Brian Foren

DRAMA, SECONDARY TEACHER
Ruby Fuller

Ruby Fuller

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Korin Galgano

Korin Galgano

ESL TEACHER
Caitlin Gaul

Caitlin Gaul

MATH TEACHER
Sarah Glosier

Sarah Glosier

SPEECH PATHOLOGIST
Jessica Grey

Jessica Grey

ART
Ryan Harding

Ryan Harding

MATH TEACHER
Leah Harvey

Leah Harvey

SCIENCE TEACHER
Gail Hjorth

Gail Hjorth

MATH TEACHER
Geralyn Holland

Geralyn Holland

ESL TEACHER
Taylor Jensen

Taylor Jensen

RESOURCE ROOM TEACHER
Wynter Jones

Wynter Jones

ART, SECONDARY TEACHER
Laura Knapp

Laura Knapp

RESOURCE ROOM TEACHER
Teryn Larue

Teryn Larue

SPEECH PATHOLOGIST
Sandra Linahan

Sandra Linahan

SOCIAL STUDIES
Luke Martin

Luke Martin

MATH TEACHER
Kia Mc Cann

Kia Mc Cann

RESOURCE ROOM TEACHER
Patrick Mcneill

Patrick Mcneill

BAND
Taylor Morrison

Taylor Morrison

SCIENCE TEACHER
Suzanne Peerenboom

Suzanne Peerenboom

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Catherine Peterson

Catherine Peterson

SOCIAL STUDIES
Joshua Pounders

Joshua Pounders

VOCAL MUSIC
Michael Price

Michael Price

SCIENCE TEACHER
Kristine Rice

Kristine Rice

SCIENCE TEACHER
Eric Salkeld

Eric Salkeld

COMPUTER/SECONDARY
Robert Sanborn

Robert Sanborn

RESOURCE ROOM TEACHER
Jason Schimke

Jason Schimke

ESL TEACHER
Bret Skagerberg

Bret Skagerberg

PE
Alicia Streit

Alicia Streit

GRADE 6
Michael Sullivan

Michael Sullivan

MATH TEACHER
Dominique Suydam

Dominique Suydam

SOCIAL STUDIES
Julie Zamudio

Julie Zamudio

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Andee Zomerman

Andee Zomerman

LIBRARY MEDIA ASSISTANT

Para Educators

Fazela Bandukwala

Fazela Bandukwala

Kristina Carreira

Kristina Carreira

Jolene Cicerchi

Jolene Cicerchi

Wanda Cohran

Wanda Cohran

Terry Lewis

Terry Lewis

Traci Newkirk

Traci Newkirk

Terri Peterson

Terri Peterson

Malie Smith

Malie Smith

Theresa Wechsler

Theresa Wechsler

Nutrition Services

Seung Lee

Seung Lee

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Rosana Mai

Rosana Mai

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Karen Omelchuck

Karen Omelchuck

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Genevieve Shields

Genevieve Shields

NUTRITION SERVICES LEAD II
Donghui Wang

Donghui Wang

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD

School Support

Erick Iboy Pereira

Erick Iboy Pereira

CUSTODIAL FOREMAN II
Rosana Mai

Rosana Mai

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Marco Padilla Lopez

Marco Padilla Lopez

CUSTODIAN I
Gerald Rothery

Gerald Rothery

CUSTODIAN II
Juan Vasquez Lopez

Juan Vasquez Lopez

CUSTODIAN I
Donghui Wang

Donghui Wang

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD